Zadbaj o bezpieczeństwo! Zaproś kominiarza!

Jak co roku, podczas sezonu grzewczego straż pożarna odnotowuje zwiększoną liczbę interwencji dotyczących pożarów sadzy w przewodach kominowych. Od początku października br. strażacy z KP PSP w Parczewie  odnotowali 9  zdarzeń tego typu. W wielu przypadkach udałoby się uniknąć pożarów, gdyby właściciele obiektów dbali o kominy odprowadzające produkty spalania z pieców ogrzewających ich domy. Szczególne znaczenia ma dbałość o przewody odprowadzające produkty spalania od palenisk opalanych paliwem stałym. Często przez niesprawny przewód kominowy dochodzi do pożarów budynków oraz podtrucia tlenkiem węgla potocznie nazywanym czadem.

 

Pod honorowym patronatem Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej Krajowa Izba Kominiarzy prowadzi akcję społeczną „ZAPROŚ KOMINIARZA”! Celem akcji jest zwrócenie uwagi na obowiązki związane z bezpiecznym użytkowaniem urządzeń grzewczych
i przewodów kominowych. Ma ona także przypomnieć właścicielom budynków o regularnym czyszczeniu przewodów kominowych i okresowej kontroli, która może ustrzec nas przed zagrożeniami.

 

Prosimy o zapoznanie się z  materiałami informacyjnymi oraz przypominamy 
o obowiązku okresowego dokonywania przeglądów i czyszczenia przewodów kominowych oraz sprawdzenia instalacji wentylacyjnej.

 

https://zaproskominiarza.pl/

Skip to content