Zdjęcie przedstawia rozbity samochód osobowy. Samochód stoi w rowie a jego tył znajduje się pomiędzy dwoma drzewami. Widać również samochody strażackie, karetkę Pogotowia i radiowóz Policyjny.

Wypadek w Nowym Orzechowie

W dniu 30 listopada br. doszło do groźnego wypadku, w którym samochód osobowy zjechał z jezdni i uderzył w drzewo. Zgłoszenie do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Parczewie wpłynęło o godzinie 08:28. Na miejscu zdarzenia ustalono, iż samochód znajduje się w przydrożnym rowie  a podróżowała nim jedna osoba, która przebywała w pojeździe. Po zbadaniu przez ratownika medycznego okazało się, iż wymaga ona hospitalizacji. Kobiecie założono kołnierz ortopedyczny i przetransportowano do karetki. Na miejsce wezwane zostało Lotnicze Pogotowie Ratunkowe, którym poszkodowana została przetransportowana do szpitala. Działania Strażaków polegały na: zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i pojazdu,  kierowaniu ruchem do czasu przyjazdu Policji, odłączeniu akumulatora oraz zabezpieczeniu lądowiska dla śmigłowca LPR.

 

Siły i środki na miejscu zdarzenia:

JRG Parczew 2 zastępy – 6 strażaków, OSP Sosnowica – 3 strażaków, OSP Stary Orzechów – 2 strażaków, Zespół Ratownictwa Medycznego – 2 ratowników, Lotnicze Pogotowie Ratunkowe – 3 ratowników, Policja – 2 funkcjonariuszy.

Tekst: kpt. Aleksander Bożym

Zdjęcia: sekc. Rafał Zarczuk, druh Michał Stacharski

Skip to content