Uroczysta zbiórka z okazji przekazania 27 pojazdów dla Komend Powiatowych i Miejskich PSP woj. lubelskiego.

28 grudnia 2023 roku na terenie Ośrodka Szkolenia Komendy Wojewódzkiej PSP w Lublinie  odbyła się uroczysta zbiórka z okazji przekazania 27 pojazdów dla Komend Powiatowych i Miejskich PSP woj. lubelskiego.

 

Uroczystość rozpoczęła się od złożenia meldunku Lubelskiemu Komendantowi Wojewódzkiego PSP w Lublinie nadbrygadierowi Grzegorzowi Alinowskiemu przez dowódcę uroczystości, po czym nastąpiło podniesienie flagi państwowej i odegranie hymnu państwowego.

 

W uroczystości uczestniczyli także:

  • Marszałek Województwa Lubelskiego Pan Jarosław Stawiarski,
  • Zastępca Prezesa Zarządu WFOŚiGW w Lublinie Pani Anna Pokwapisz,
  • Komendanci Powiatowi i Miejscy PSP woj. lubelskiego. 

Przekazania pojazdów dokonał Lubelski Komendant wojewódzki PSP w Lublinie w asyście Marszałka Województwa Lubelskiego Pana Jarosława Stawiarskiego i Zastępcy Prezesa Zarządu WFOŚiGW w Lublinie Pani Anny Pokwapisz.

 

Aktu poświęcenia przekazanych pojazdów dokonał ks. bryg. Mirosław Ładniak kapelan wojewódzki lubelskich strażaków.

 

Wśród przekazanych pojazdów znalazł się ciężki samochód ratowniczo-gaśniczy dla Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Parczewie. Samochód na podwoziu MAN TGM L.2018 zabudowała firma „Stolarczyk Technologia Pożarnicza”. Auto wyposażone jest w 6-cio osobową kabinę, napęd 4×4, zbiornik wodny o pojemności 5000 litrów oraz zbiornik ze środkiem pianotwórczym o pojemności 500 litrów a także pompę dwuzakresową o wydajności nominalnej 3500 dm3/min.

 

Samochód gaśniczy, który otrzymała KP PSP w Parczewie bez wątpienia przyczyni się do zapewnienia większego bezpieczeństwa mieszkańcom powiatu parczewskiego, a strażakom do bardziej profesjonalnego prowadzenia akcji ratowniczo – gaśniczych. Nie byłoby tego samochodu gdyby nie ludzie dobrej woli. Komendant Powiatowy PSP w Parczewie st. bryg. Leszek Szymański wyraża wdzięczność i składa serdeczne podziękowania Wszystkim, którzy przyczynili się do pozyskania tegoż auta.

 

Więcej informacji pod adresem: https://straz.lublin.pl/2023/12/uroczysta-zbiorka-z-okazji-przekazania-27-pojazdow-dla-komend-powiatowych-i-miejskich-psp-woj-lubelskiego/

Skip to content