Skutki nawałnicy (3)

Duże szkody w Gminie Siemień po wczorajszej burzy.

6 Sierpnia około godziny 15:30 przeszła przez powiat parczewski bardzo gwałtowna burza, której towarzyszyły obfite opady deszczu i gradu oraz porywisty wiatr. Większość zdarzeń odnotowano w gminie Siemień, gdzie silny wiatr zrywał dachy oraz przewracał drzewa. Do godziny 08:00 dnia 7 sierpnia br. do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Parczewie wpłynęło 71 zgłoszeń, z których:

  • 23 dotyczyło uszkodzonych dachów na budynkach mieszkalnych, gospodarczych oraz użyteczności publicznej,
  • 44 zgłoszenia do powalonych drzew na drogi wojewódzkie, powiatowe i gminne oraz prywatne posesje,
  • 3 zdarzenia medyczne – gdzie w dwóch przypadkach konieczne było zapewnienie zasilania z agregatu prądotwórczego do podtrzymania aparatury medycznej a w trzecim przypadku wystarczyło wparcie psychiczne i termoizolacja
  • 1 pożar drzewa, w które uderzył piorun

 

Przez krótki okres czasu nieprzejezdna były droga wojewódzka nr 815 oraz większość dróg powiatowych w gminie Siemień. Na miejscu zdarzenia pracowało 13 zastępów OSP oraz 4 z JRG Parczew, na miejsce zdarzenia przybył także Zastępca Lubelskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP w Lublinie st. bryg. Tomasz Podkański. Ze skutkami burzy zapoznał się również Wicewojewoda Lubelski Robert Gmitruczuk. Działania ratownicze trwały do około godziny 01:00 w nocy. Kolejne zgłoszenia w dalszym ciągu spływają i będą sukcesywnie usuwane.

Zdjęcia: OSP z terenu powiatu parczewskiego.

Skip to content