Szkolenie Podstawowe dla strażaków ratowników OSP zakończone

W dniach od 1 lutego do 9 kwietnia 2021 r. w Komendzie Powiatowej PSP w Parczewie odbyło się szkolenie podstawowe strażaków ratowników Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu powiatu parczewskiego.

 

Z uwagi na obostrzenia epidemiologiczne i przeciwdziałanie COVID-19 zajęcia teoretyczne realizowano zdalnie za pośrednictwem platformy e-learningowej Komendy Wojewódzkiej PSP w Lublinie. Zagadnienia teoretyczne kursanci realizowali indywidualnie w miesiącu lutym. Praktyczne zajęcia rozpoczęto w marcu, w trakcie których kursantów podzielono na grupy do 7 osób, ograniczając w ten sposób kontakt między sobą.

 

Podczas kursu słuchacze zgłębili wiedzę o budowie i obsłudze sprzętu ratowniczego, armatury wodnej oraz wyposażenia osobistego ratowników. Poznawali zagadnienia ceremoniału pożarniczego, środków łączności, procesu spalania, a także taktyki działań gaśniczych i ratowniczych. Ponadto każdy z uczestników musiał pozytywnie przejść test w komorze dymowej.

 

Zwieńczeniem kursu był przeprowadzony w dniach 07 – 09 kwietnia 2021 r. egzamin sprawdzający wiedzę teoretyczną i praktyczną, a następnie wręczenie zaświadczeń o ukończeniu szkolenia przez bryg. Zbigniewa Hawryluka – Zastępcę Komendanta Powiatowego PSP w Parczewie. Kurs ukończyło 13 druhów oraz 4 druhny.

 

Wszystkim serdecznie gratulujemy.

Skip to content