zdjęcie

Przekazanie obowiazków Komendanta Powiatowego PSP

26 września 2016

Przekazanie obowiazków Komendanta Powiatowego PSP

20 września 2016 r. w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Parczewie odbył się uroczysty apel z okazji przekazania obowiązków Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Parczewie mł. bryg. Leszkowi Szymańskiemu przez odchodzącego na emeryturę st. bryg. Janusza Krasuskiego.

 Uroczystość swoją obecnością uświetnili: Zastępca Lubelskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP w Lublinie – st. bryg. Szczepan Goławski, Starosta Parczewski – Pan Jerzy Maśluch, Komendanci Powiatowi PSP z powiatów sąsiednich, I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Parczewie – kom. Krzysztof Semeniuk, Kapelan powiatowy strażaków – ks. Jan Orłowski, Burmistrz Parczewa – Pan Paweł Kędracki, pracownicy cywilni oraz strażacy komendy powiatowej PSP w Parczewie.

 W trakcie uroczystości Zastępca Lubelskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP przedstawił przebieg służby zarówno odchodzącego komendanta jak i obejmująco to stanowisko.

 – st. bryg. mgr inż. Janusz Stanisław Krasuski karierę zawodową rozpoczął jako słuchacz – podchorąży w Szkole Głównej Służby Pożarniczej w Warszawie (1986 – 1991). Służbę rozpoczął w Zawodowej Straży Pożarnej w Siedlcach, na stanowisku – dowódca plutonu (1991 – 1992). Następnie przeniesiony do Komendy Rejonowej Państwowej Straży Pożarnej w Łukowie, na stanowisko – dowódca jednostki ratowniczo-gaśniczej (1992 – 1999). 30 czerwca 1999 r. powołany w na stanowisko Komendanta Powiatowego PSP w Parczewie.

Jako komendant powiatowy aktywnie zabiegał o pozyskanie pojazdów i sprzętu pożarniczego. W trakcie jego służby przeprowadzono remont komendy, pozyskano pojazdy i sprzęt pożarniczy.

W dowód uznania za osiągnięcia w służbie wielokrotnie nagradzany i odznaczany m.in.: Złotym Medalem Za Zasługi dla Pożarnictwa, Brązowym Medalem za Zasługi dla obronności Kraju, Brązowym Krzyżem Zasługi, Srebrną Odznaką Zasłużony dla Ochrony Przeciwpożarowej, Złotym Znakiem Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej, Srebrnym Medalem za Długoletnią Służbę.

Z dniem 19 sierpnia 2016 r. st. bryg. Janusz Krasuski został zwolniony ze służby w Państwowej Straży Pożarnej przechodząc na zaopatrzenie emerytalne.

 – mł. bryg. mgr inż. Leszek Szymański służbę rozpoczął jako słuchacz – podchorąży w Szkole Głównej Służby Pożarniczej w Warszawie (1993-1997). Po ukończeniu szkoły skierowany do jednostki ratowniczo-gaśniczej Komendy Rejonowej w Jeleniej Górze, jako dowódca zastępu (1997-1998). Przeniesiony do Ośrodka Szkolenia PSP w Lublinie na stanowisko – starszy inspektor (1998-1999). Od 1 kwietnia 1999 r. do chwili obecnej pełni służbę w Komendzie Powiatowej PSP w Parczewie na stanowiskach związanych z działalnością interwencyjną, operacyjną oraz kontrolno-rozpoznawczą. W roku 2012 ukończył studia podyplomowe „Zapobieganie pożarom i awariom” w Szkole Głównej Służby Pożarniczej.

Od 20 sierpnia br. pełnił obowiązki komendanta powiatowego. Nagradzany i odznaczany m.in.: Srebrnym Medalem Za Zasługi dla Pożarnictwa i Brązowym Medalem za Długoletnią Służbę.

Dwoje dzieci: syn Bartłomiej – podchorąży Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie, córka Julia – uczennica 3 klasy szkoły podstawowej.

 W trakcie uroczystości zaproszeni goście dziękowali za dotychczasową służbę odchodzącemu komendantowi, a jego następcy życzyli sukcesów i wytrwałości na nowym stanowisku.

 Tekst i zdjęcia: KP PSP w Parczewie.

 

Galeria

Skip to content