zdjęcie

Powołanie Zastępcy Komendanta Powiatowego PSP

18 lutego 2018

      W dniu 16 lutego 2018r. w Komendzie Powiatowej PSP w Parczewie odbył się uroczysty apel z okazji powołania na stanowisko Zastępcy Komendanta Powiatowego PSP w Parczewie bryg. Zbigniewa Hawryluka. W uroczystej zbiórce udział wzięli: Lubelski Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej w Lublinie Pan st. bryg. Grzegorz Alinowski, Radny Województwa Lubelskiego Pan Jerzy Szwaj, Komendant Powiatowy Policji w Parczewie Pan mł. insp. Krzysztof Kozyra, Burmistrz Parczewa Pan Paweł Kędracki, Wójt Gminy Sosnowica Pani Krystyna Jaśkiewicz, Wójt Gminy Dębowa Kłoda Pan Radosław Kozak, Wójt Gminy Milanów Pan Paweł Krępski, Sekretarz Gminy Jabłoń Pan Piotr Denejko oraz kierownictwo, strażacy i pracownicy cywilni komendy.

Bryg. Zbigniew Hawryluk jest absolwentem Szkoły Głównej Służby Pożarniczej w Warszawie,  którą ukończył w 2000 r. uzyskując tytuł magistra inżyniera pożarnictwa i stopień młodszego kapitana. Od samego początku służby związany jest z powiatem parczewskim. Służbę rozpoczął 1 czerwca 2000r. w Komendzie Powiatowej Straży Pożarnej w Parczewie na stanowisku młodszego oficera, a następnie oficera w sekcji organizacyjno-kadrowej. Z dniem 1 marca 2007 r. został przeniesiony na stanowisko zastępcy naczelnika wydziału do spraw operacyjnych i kontrolno-rozpoznawczych. Następnie z dniem 24 lutego 2009 r. został mianowany na stanowisko naczelnika wydziału do spraw operacyjnych i kontrolno-rozpoznawczych. Przez wiele lat pełnił nieetatową funkcję rzecznika prasowego. Od 1 września 2017 r. do 15 lutego 2018 r., pełnił obowiązki Zastępcy Komendanta Powiatowego PSP. Za dotychczasowe osiągnięcia został odznaczony: Brązowym Krzyżem Zasługi oraz Brązowym Medalem za Zasługi dla Pożarnictwa.

       Po uroczystym apelu miała miejsce odprawa roczna z udziałem Lubelskiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej w Lublinie st. bryg. Grzegorzem Alinowskim oraz zaproszonymi gośćmi, podsumowująca realizację zadań w roku 2017r. Odprawę otworzył i prowadził Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Parczewie bryg. Leszek Szymański, który w formie prezentacji multimedialnej  omówił główne zadania realizowane przez tutejszą komendę w 2017 roku oraz podziękował za zaangażowanie w służbie w minionym roku podległym strażakom. Przedstawionne zostały również cele do osiągnięcia w roku bieżącym.

Lubelski Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej w Lublinie st. bryg. Grzegorz Alinowski zabierając głos na naradzie, przedstawił informacje dotyczące realizowanych zadań w 2017 roku przez Państwową Straż Pożarną na terenie województwa lubelskiego oraz omówił główne plany i zamierzenia na rok bieżący.

 

Galeria

Skip to content