Pora nocna. Dwa pojazdy pożarnicze stoi na jezdni z włączoną sygnalizacją świetlną. w oddali budynek z którego wydobywa się dym.

Pożar budynku mieszkalnego w centrum Parczewa

8 maja o godzinie 2:14 na stanowisko kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Parczewie wpłynęło zgłoszenie o pożarze  na ulicy Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Parczewie.  W chwili dotarcia pierwszych zastępów z poddasza drewnianego budynku intensywnie wydobywał się dym, a mieszkańcy bezpiecznie opuścili obiekt. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, wyłączeniu bezpieczników oraz podaniu  prądów wody w natarciu. Pracę strażaków na poddaszu utrudniało duże zadymienie i wysoka temperatura. Z uwagi na to, iż pożar rozprzestrzeniał się między warstwami konstrukcyjnymi budynku wykonano otwory i częściowo rozebrano poszycie dachu oraz ścian. Dzięki temu udało się zlokalizować źródło pożaru i je ugasić. W trakcie działań na miejsce przybył patrol Policji i Pogotowie Energetyczne, które odłączyło cały budynek od energii elektrycznej. Po ugaszeniu pożaru pogorzelisko przelano wodą i sprawdzono kamerą termowizyjną.

 

Siły i środki biorące udział w działaniach: 3 zastępy JRG Parczew – 7 strażaków, OSP Jasionka 6 strażaków, OSP Koczergi 7 – strażaków, OSP Laski – 3 strażaków, 1 patrol Policji – 2 funkcjonariuszy, Pogotowie Energetyczne – 2 pracowników.

Tekst KP PSP Parczew,

Zdjęcia: st. sekc. Emil Grabowski, dh Adam Uścimiak

Skip to content