Samochód osobowy leży na dachu w wypełnionym wodą przydrożnym rowie. za nim na ośnieżonej leśnej drodze ustawione są pojazdy Straży Pożarnej, Pogotowia Ratunkowego i Policji.

Wypadek samochodu osobowego w pobliżu Libiszowa

W dniu 6 grudnia, z nieznanych przyczyn samochód osobowy wypadł z drogi i wpadł do rowu. O godzinie 11: 28  do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP  w Parczewie wpłynęło zgłoszenie o samochodzie osobowym znajdującym się w rowie melioracyjnym w okolicy miejscowości Libiszów. W chwili przyjazdu pierwszych zastępów samochód  leżał na dachu i był w dużej części zanurzony w wodzie. Działania zastępów polegały na zabezpieczeniu auta i przeszukaniu terenu wokół miejsca zdarzenia celem rozpoznania ilości osób poszkodowanych. W wyniku podjętych działań odnaleziono dwie osoby wewnątrz pojazdu, które ewakuowano na zewnątrz i przystąpiono do resuscytacji krążeniowo oddechowej a następnie przekazano Zespołom Ratownictwa Medycznego. W dalszej części działań wydobyto samochód z wody za pomocą sprzętu specjalistycznego. Na miejsce prowadzonych działań przybył Zastępca Komendanta Powiatowego  st. bryg. Zbigniew Hawryluk. Z uwagi na stan hipotermii u poszkodowanych zadecydowano o ich transporcie do szpitala. Przyczynę zdarzenia ustala Policja.

 

W działaniach ratowniczych udział brali: 2  zastępy JRG Parczew – 6 strażaków, SLOp z KP PSP Parczew – 2 strażaków, OSP Sosnowica – 3 strażaków , OSP Dębowa Kłoda – 4 strażaków, 2 Zespoły Ratownictwa Medycznego, 2 Patrole Policji.

Skip to content