zdjęcie

„Strażak uczy ratować”

13 września 2017

13 września 2017 roku w sali konferencyjnej Komendy Powiatowej PSP w Parczewie odbyły się drugie (z sześciu zaplanowanych) warsztaty szkoleniowe w ramach I kampanii edukacyjnej „Strażak uczy ratować”, której adresatem są nauczyciele wychowania przedszkolnego, podstawowego oraz ponadgimnazjalnego.

Kampania swoim zasięgiem obejmuje teren województwa lubelskiego i jest organizowana przez lubelskiego komendanta wojewódzkiego PSP przy współpracy z lubelskim kuratorem oświaty. Przedmiotowa kampania, ma na celu dostarczenie uczestnikom wiedzy teoretycznej, praktycznej,  jej usystematyzowania w zakresie udzielania pierwszej pomocy.

Uczestników powitał komendant powiatowy PSP w Parczewie – bryg. Leszek Szymański. Prowadzącymi zajęcia byli powiatowy koordynator ratownictwa medycznego PSP st. sekc. Andrzej Koperczuk w asyście instruktora ratownictwa medycznego PSP str. Bartłomieja Aleksandrowicza. W spotkaniu udział wzięło 12 nauczycieli z terenu miasta i powiatu parczewskiego. Uczestnicy posiedli wiedzę teoretyczną, przeszli szkolenie praktyczne jak również otrzymali maseczki do prowadzenia resuscytacji, plakaty tematyczne oraz zaświadczenia. Kolejna edycja warsztatów, w tym roku zostanie zorganizowana 12 grudnia 2017r. Kolejne trzy edycje w I połowie roku 2018.

Sytuacje nagłego zagrożenia życia i zdrowia, które wymagają natychmiastowej interwencji mogą spotkać każdego z nas. Możemy się w niej znaleźć zarówno w roli poszkodowanego lub świadka zdarzenia, kiedy to będziemy zobowiązani do udzielenia pierwszej pomocy. Szkoła jest miejscem, gdzie mogą zdarzyć się różne sytuacje, które będą wymagały udzielenia pierwszej pomocy, dlatego też znajomość zasad jej udzielania może okazać się niezbędna. Pozyskana wiedza i umiejętności wpływają na pozytywne nastawienie emocjonalne i przełamują wewnętrzne obawy przed udzieleniem pierwszej pomocy osobie poszkodowanej, w różnych sytuacjach życia codziennego.

 

Galeria

Skip to content