zdjęcie

Spotkania w szkołach – przekazanie kalendarzy

20 grudnia 2017

W grudniu 2017 r. odbyły się spotkania kierownictwa Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Parczewie z nauczycielami oraz uczniami szkół podstawowych z terenu powiatu Parczewskiego. Tym samym zrealizowano polecenie komendanta głównego Państwowej Straży Pożarnej i przekazano szkołom podstawowym kalendarze plakatowe na rok 2018.

W trakcie spotkań poinformowano nauczycieli o 4 konkursach dla dzieci i młodzieży szkolnej umieszczonych na odwrocie kalendarza i zachęcono do udziału w konkursach. Jednocześnie podkreślono, że głównym zadaniem konkursów jest popularyzacja wśród uczniów wiedzy na temat bezpiecznych zachowań wobec zagrożeń, jak prawidłowo zgłosić zdarzenie w sytuacjach zagrożenia zdrowia, życia lub mienia oraz niebezpieczeństw związanych z żywiołami i możliwościami ochrony przed nimi. Dyrektorom szkół przekazano materiały multimedialne w formie płyt CD z prezentacjami i filmami prewencyjnymi, które zostaną wykorzystane w procesie dydaktycznym.

Podczas spotkań przeprowadzono pogadanki na temat  występujących zagrożeń pożarowych w szkołach, zasad praktycznego sprawdzania organizacji i warunków ewakuacji oraz alarmowania służb ratowniczych. Omówiono kampanię  MSWiA „Kręci Mnie Bezpieczeństwo … przez cały rok szkolny” – propagującą  wiedzę o bezpieczeństwie, m.in. zagadnienia pożarów, podstaw pierwszej pomocy, itp. oraz kampanię społeczną MSWiA  „Czad i ogień. Obudź czujność” – upowszechniającą wiedzę na temat zagrożeń związanych z sezonem grzewczym. Zaprezentowano strażackie statystyki dotyczące pożarów w budynkach mieszkalnych, zatruć czadem oraz zachęcono wszystkich do zakupu oraz montażu czujników tlenku węgla.

Opracowanie i zdjęcia: mł. asp. Wojciech Denejko KP PSP Parczew

 

Galeria

Skip to content