Pracowity weekend strażaków powiatu parczewskiego

W miniony weekend w powiecie parczewskim doszło do 17 zdarzeń. W większości bo aż 14 razy strażacy wyjeżdżali do usuwania powalanych drzew, które blokowały ciągi komunikacyjne. Na szczęcie ALERTY RCB o ostrożność i niewychodzenie z domów, jeżeli nie jest to konieczne przyniosły oczekiwany skutek i nikt nie ucierpiał w wyniku nawałnic, które przeszły przez nasz powiat.

 

O dużym szczęściu mogą mówić mieszkańcy dwóch domów jednorodzinnych z miejscowości Sosnowica i Puchowa Góra. W skutek nieprawidłowej eksploatacji urządzeń grzewczych doszło do zapalenia się w sadzy w przewodzie kominowym. Na szczęście w obydwu przypadkach pożary ograniczyły się do samego komina. Były to kolejne przypadki zapalenia się sadzy w ostatnim czasie. Pożary tego typu stwarzają zagrożenie dla konstrukcji komina, a w przypadku jego rozszczelnienia dla całego budynku i domowników. Apelujemy o systematyczne czyszczenie przewodów kominowych.

 

20 lutego br. około godziny 17:00 doszło do zderzenia dwóch aut osobowych na skrzyżowaniu drogi wojewódzkiej 815  w miejscowości Siemień. Przed przybyciem pierwszych zastępów straży wszyscy pasażerowie opuścili pojazdy, a poszkodowane dwie osoby znajdowały się w karetce. Działania ratowników polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatorów w samochodach oraz zakręceniu butli z gazem w Fordzie. Miejsce zdarzenia zabezpieczano i oświetlano do czasu zakończenia działań dochodzeniowych prowadzonych przez Policję.

Skip to content