Pożar upraw leśnych w miejscowości Komarne

Już trzeci dzień strażacy z powiatu parczewskiego walczą z pożarem lasu w miejscowości Komarne. Pierwsze zgłoszenie wpłynęło 9 sierpnia o godzinie 13:14. Tego dnia na szczęście pożar udało się szybko opanować i spaliło się zaledwie 0,8 ha upraw leśnych i nieużytków rolnych.

 

Kolejne zgłoszenie o pożarze dostaliśmy 10 sierpnia o 12:51. Tego dnia niestety silne podmuchy wiatru oraz utrudniony dojazd do miejsca pożaru, a także konieczność dowożenia wody z dużej odległości  spowodowały szybsze rozprzestrzenianie się ognia. W rezultacie spłonęło około 8 ha młodnika i ściółki. Konieczne było zadysponowanie samolotu gaśniczego „Dromader”, który zrobił trzy zrzuty wody na front pożaru.  Działania trwały do godziny 22:40. Łącznie działało 11 zastępów i 38 strażaków PSP i OSP, patrol Policji, oraz dwóch pracowników Nadleśnictwa Parczew.

 

Ze względu na suche, torfowe podłoże oraz wydobywający się z lasu dym konieczne było podjęcie działań dogaszających również w dniu dzisiejszym. W chwili obecnej działania prowadzi 6 zastępów z JRG i OSP.

Opracowanie: KP PSP Parczew, zdjęcia kpt. Krzysztof Fila, dh Adam Uścimiak.

Skip to content