Ultramaratończyk z Ukrainy biegł przez teren powiatu parczewskiego

21 sierpnia br. na granicy powiatów włodawskiego i parczewskiego strażacy KP PSP w Parczewie oraz OSP Podedwórze powitali przedstawicieli Państwowej Służby Ukrainy ds. Sytuacji Nadzwyczajnych – uczestników strażackiego biegu na odcinku Kijów – Warszawa.

Liderem i głównym uczestnikiem biegu, prowadzonego pod hasłem „Ultramaraton Wdzięczności” jest Władimir Skovoroku, który pokonał już ponad 550 km. Do mety w Warszawie pozostało mu jeszcze ok. 180 km.

Dziś biegacz pokonał następny etap z Włodawy do Radzynia Podlaskiego liczący blisko 80  km. Celem ultramaratonu jest wyrażenie wdzięczności Polsce za pomoc Ukrainie i jej obywatelom w związku z agresją Rosji na ten kraj. W tym trudnym dla Ukrainy okresie, pomoc Polski jest największa w Europie – obecnie na naszym terytorium przebywa ok. 3 mln obywateli tego kraju, którzy otrzymują pomoc zarówno od państwa, jak i naszych obywateli.

„Ultramaraton wdzięczności” odbywa się pod honorowym patronatem Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej oraz Ambasadora Nadzwyczajnego i Pełnomocnego Ukrainy w Rzeczypospolitej Polskiej.

Bieg kończy się w dniu 24 sierpnia br. w Warszawie, w Święto Dnia Niepodległości Ukrainy, a jego trasa prowadzi przez województwo lubelskie (powiaty: chełmski, włodawski, parczewski, radzyński, łukowski) oraz województwo mazowieckie (powiaty: garwoliński, otwocki).

Skip to content