Pracowite popołudnie i wieczór strażaków z gminy Parczew

Po ulewnej burzy, która przeszła nad powiatem parczewskim i okolicą w dniu wczorajszym odnotowano zwiększoną ilość zdarzeń związanych z silnym wiatrem  (5 zdarzeń)  i obfitymi opadami deszczu (8 interwencji). Pierwsze zgłoszenia wpływały do stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego jeszcze w trakcie burzy.  Łącznie strażacy interweniowali 14 razy (w tym jeden alarm fałszywy).   Najbardziej ucierpiały miejscowości w gminie Parczew:

 

  • Parczew, gdzie zalaniu uległy m.in. pomieszczenia piwniczne szpitala, sklepu spożywczego, ulica Nadwalna oraz jedna z przylegających do niej posesji, podtopione zostało także 5 piwnic w budynkach mieszkalnych.
  • Jasionka, gdzie wiatr zerwał część dachu z budynku mieszkalnego oraz przeniósł blaszany garaż, który przemieszczając się uszkodził sąsiedni garaż i zatrzymał na słupie niskiego napięcia. Konieczne było również usunięcie powalonych drzew blokujących wyjazd z posesji oraz przejazd drogą powiatową.

 

Pojedyncze zdarzenia odnotowano również w gminie Jabłoń i Sosnowica. Działania prowadzone przez strażaków zakończyły się po północy, a usuwanie skutków burzy kontynuowane będzie kolejnego dnia.  

Skip to content