Z góry przedstawiony stadion oraz rozwinięta na nim linia gaśnicza ćwiczenia bojowego oraz rozłączone węże zwijane przez drugą drużynę.

Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze OSP w Parczewie

W niedzielę, 24 maja 2026 r., stadion MOSiR w Parczewie stał się areną Gminnych Zawodów Sportowo-Pożarniczych. W wydarzeniu wzięły udział reprezentacje wszystkich gmin tworzących powiat parczewski.

W szranki stanęły 34 drużyny (w tym 5 drużyn kobiecych), prezentując wysoki poziom wyszkolenia i ducha fair play. Uroczystość rozpoczęła się od złożenia meldunku przez Komendanta Zawodów, asp. Patryka Pundę. Meldunek odebrał mł. bryg. Krzysztof Gomółka, Zastępca Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Parczewie, pełniący jednocześnie funkcję Sędziego Głównego zawodów.

 

Zgromadzeni kibice mogli podziwiać zmagania w dwóch kluczowych konkurencjach:

  1. Sztafecie pożarniczej 7 x 50 m z przeszkodami.
  2. Ćwiczeniu bojowym.

Serdecznie gratulujemy wszystkim drużynom, a w szczególności zwycięzcom, którzy wywalczyli awans do kolejnego etapu. Zawody na szczeblu powiatowym zaplanowano na 14 czerwca 2026 r. – gospodarzem wydarzenia ponownie będzie stadion w Parczewie.

Poniżej publikujemy oficjalny protokół końcowy zawodów.

 

Tekst: KP PSP Parczew

Zdjęcia: KP PSP Parczew

Skip to content