Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze OSP w Parczewie
W niedzielę, 24 maja 2026 r., stadion MOSiR w Parczewie stał się areną Gminnych Zawodów Sportowo-Pożarniczych. W wydarzeniu wzięły udział reprezentacje wszystkich gmin tworzących powiat parczewski.
W szranki stanęły 34 drużyny (w tym 5 drużyn kobiecych), prezentując wysoki poziom wyszkolenia i ducha fair play. Uroczystość rozpoczęła się od złożenia meldunku przez Komendanta Zawodów, asp. Patryka Pundę. Meldunek odebrał mł. bryg. Krzysztof Gomółka, Zastępca Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Parczewie, pełniący jednocześnie funkcję Sędziego Głównego zawodów.
Zgromadzeni kibice mogli podziwiać zmagania w dwóch kluczowych konkurencjach:
- Sztafecie pożarniczej 7 x 50 m z przeszkodami.
- Ćwiczeniu bojowym.
Serdecznie gratulujemy wszystkim drużynom, a w szczególności zwycięzcom, którzy wywalczyli awans do kolejnego etapu. Zawody na szczeblu powiatowym zaplanowano na 14 czerwca 2026 r. – gospodarzem wydarzenia ponownie będzie stadion w Parczewie.
Poniżej publikujemy oficjalny protokół końcowy zawodów.
Tekst: KP PSP Parczew
Zdjęcia: KP PSP Parczew
















































