zdjęcie

Eliminacje powiatowe XLII Edycji Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej

21 marca 2019

W dniu 19 marca br. w siedzibie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Parczewie odbyły się Eliminacje Powiatowe XLII Edycji Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej. Turniej jak co roku organizowała Komenda Powiatowa PSP w Parczewie oraz Zarząd Powiatowy Związku Ochotniczych Straży RP Powiatu Parczewskiego. W zmaganiach udział wzięło 37 zawodników ze szkół z naszego powiatu. Turniej rozegrano w trzech kategoriach wiekowych. Uczniowie mieli do rozwiązania test składający się z 40 pytań dotyczących pożarniczego rzemiosła, pomocy przedmedycznej oraz historii pożarnictwa. Z każdej grupy wyłoniono po 3 uczestników, którzy najlepiej poradzili sobie z testem. W dalszej części musieli się wykazać znajomością, przepisów z zakresu ochrony przeciwpożarowej, znajomości sprzętu ratowniczo- gaśniczego, zasad udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, oraz umiejętnością prawidłowego zareagowania w sytuacji zagrożenia. W wyniku finałowych rozgrywek wyłoniono zwycięzców:

I kategoria wiekowa

                  I miejsce:        Martyna Bładow – Szkoła Podstawowa w Milanowie

                  II miejsce:        Zuzanna Kalińska – Szkoła Podstawowa w Przewłoce

                  III miejsce:       Weronika Kopińska – Szkoła Podstawowa nr 3 w Parczewie

II kategoria wiekowa

                  I miejsce:        Witold Denejko – Szkoła  Podstawowa  w Gęsi

                  II miejsce:        Patrycja Kondracka – Szkoła Podstawowa w Sosnowicy

                  III miejsce:       Martyna Wieczorek —  Szkoła Podstawowa w Kodeńcu

III kategoria wiekowa

                  I miejsce:        Agata Włoszek – Liceum Ogólnokształcące w Parczewie

                  II miejsce:        Hubert Szymczak – ZSP w Parczewie

                  III miejsce:       Kacper Kopiński – Liceum ogólnokształcące w Parczewie

Wszystkim uczestnikom turnieju wręczono pamiątkowe dyplomy, a dla trzech najlepszych osób z każdej grupy wiekowej wręczono bezprzewodowe słuchawki, smartwatche, power banki. Nagrody ufundowało Starostwo Powiatowe w Parczewie, a wręczali je: Komendant Powiatowy PSP w Parczewie bryg. mgr inż. Leszek Szymański, Przewodniczący Rady Powiatu Parczewskiego, Członek  Prezydium Zarządu Powiatowego OSP RP w Parczewie  Pan Janusz Zieliński. Najlepsze osoby z każdej grupy wiekowej  będą reprezentować nasz powiat w eliminacjach wojewódzkich, które w tym roku odbędą się 25 kwietnia w Ośrodku Szkolenia KW PSP w Lublinie. Po oficjalnym zakończeniu  przez Komendanta Powiatowego PSP w Parczewie wszyscy uczestnicy i opiekunowie zostali zaproszeni na poczęstunek.

Młodzieży szkolnej składamy gratulacje, zaś opiekunom podziękowania za trud przygotowania do turnieju. Laureatom życzymy sukcesu na szczeblu wojewódzkim.

mł. asp. Wojciech Denejko / fot. Jacek Pogorzelec

 

Galeria

 
 
Skip to content